Video

Artra

Pridal/a krafka dňa Ne, 03/18/2018 - 16:39

Korporátne video vyrobené pre Artra s r.o. v spolupráci s Creoline, s r.o..

Darujem ti tulipán

Pridal/a krafka dňa Pi, 03/16/2018 - 15:13

Projekt Darujem ti tulipán realizuje Asociácia divadelná Nitra aj s pomocou z nášho grantového programu Hodina deťom. Pozrite si dôkaz, že pomôcť deťom je jednoduché. Pošlite SMS na číslo 800 v hodnote 4 eurá a podporte viac užitočných projektov pre deti a mladých ľudí.

Hlasy tichého sveta

Pridal/a krafka dňa Pi, 03/16/2018 - 15:09

RTVS pripravila v roku 2014 cyklus Hlasy tichého sveta, dokument o 16 ľuďoch, ktorí počujú len svoj vnútorný hlas. Cyklus dokumentov s príbehmi ľudí, ktorí zobrali svoj osud pevne do rúk. Niektoré z nich sme pre RTVS pripravili my.

Nájdete ich tu na stránkach www.rtvs.sk

Spravodajstvo TV Markíza

Pridal/a krafka dňa Pi, 03/16/2018 - 15:06

Pre Televízne noviny TV Markíza sme počas šiestich rokov vyrobili stovky reportáží. Okrem tém, ktoré prinášal každodenný život išlo najmä o spracovávanie informácií o samospráve, motorizme, či vede a technike. Obzvlášť nás teší, že medzi ne patrili aj tie  spracované priamo v CERNe a Afganistane.

Prechádzka historickou Devínskou

Pridal/a krafka dňa Pi, 03/16/2018 - 14:57

Pokračovanie série prechádzkok po Devínskej Novej Vsi s historikom Jozefom Klačkom. Tento diel hovorí o prvej písomnej zmienke, príchode Chorvátov a ich vplyve na Devínsku, či o deviatich predurbárskych otázkach Márie Terézie.

 

Réžia a strih: Jaroslav Krafka
Kamera: Jaroslav Krafka, Ján Fischer

Prechádzka archeologickou Devínskou

Pridal/a krafka dňa Pi, 03/16/2018 - 14:45

Územie Devínskej Novej Vsi skrýva mnoho čarokrásnych miest. V minulosti tu Kelti postavili pec na výrobu keramiky. Rimania zasa Vilu Rusticu, kde vojenskí hodnostári žili aj so svojimi rodinami. Centrum Samovej ríše, prvého slovanského štátneho útvaru, bolo v Devínskej. Slovanské hradiská na Pieskovci a nad lomom chránili hrad Devín pred nájazdmi Germánov. Viac zaujímavostí sa dozviete v dokumente.

Réžia a strih: Jaroslav Krafka
Kamera: Ján Fischer
Music: CC0